En İyi Bebek Bakıcıları Gardenya Danışmanlık ile Sizlerle!

Gardenya Danışmanlık, bakıcılarını seçerken özenli şekilde hareket eder ve en özverili şekilde çalışacak bakıcıları sizler için bünyesinde barındırır. Bebek, çocuk, yaşlı ve hasta bakıcılarının tamamı işini özveri ile yapan ve aynı zamanda da sevgi ve saygı çerçevesinde bakıcılığını yapan çalışanlardır. Bakıcıların baktıkları hasta, yaşlı ya da çocuğa ilgi ile yaklaşması ve onların psikolojisinden anlaması da oldukça önemlidir. Bu sebeple bakıcılık sektöründe çalışan kişilerin de bu işi yaparken deneyimli, özverili ve anlayışlı olması gerekir.

Bebek Bakıcılarının Görevleri Nelerdir?

Bebek bakıcılarının temel görevi bebek ile ilgili olan her türlü işin gerçekleştirilmesidir. Bu sebeple de aile ile bakıcı arasındaki anlaşmaya göre yemek, temizlik, çamaşır ve benzeri pek çok işi bebek bakıcıları gerçekleştirebilir. Peki bebek bakıcılarının temel görevleri genellikle nelerdir?
• Bebeğin beslenmesi
• Bebeğin temizliği
• Bebeğin altının değişmesi
• Bebek için mama ya da yemek hazırlanması
• Bebeği uyutmak
• Bebeğin ya da küçük çocuğun oyun oynarken izlenmesi ya da onunla oyun oynamak
• Bebek ile ilgili ailenin bilgilendirilmesi
Bunlara dahil olacak pek çok farklı görev bebek bakıcısının temel görevleridir. Aile ile bakıcı arasında sağlanacak olan anlaşmaya göre bu görevlere farklı etkinlikler de eklenebilir. Örneğin bebeğin gün içinde dışarı çıkarılması, evin temizliğinin yapılması, yemek hazırlanması, evin toplanması, bebeğin gün içinde oyun alanlarına götürülmesi gibi görevler de aileler ve bakıcılar arası yapılan anlaşmaya dahil edilebilir. Bu görevler yerine getirilirken bakıcılar kendi çocuklarına bakar gibi özenli ve dikkatli olmalıdır. Çocukların tehlikeden uzak durmasını, sağlıklı olmasını, düzenli beslenmesini, altının temizliğinin korunmasını, oyun oynayarak eğlenmesini bakıcılar sağlamalıdır. Bu görevler en özverili şekilde yerine getirildiği zaman aileler de bakıcılar memnun şekilde uyum sağlayabilir.

Gardenya Danışmanlık Bakıcıları

Gardenya Danışmanlık bakıcıları, isteğe göre Türk ve yabancı olabilir ve ayrıca yatılı şekilde de tercih edilebilir. Yatılı olmayan bakıcılar genellikle pek tercih edilmez çünkü bebek ile 7/24 ilgilenmesi istenebilir. Bu duruma da uygun bakıcılar Gardenya Danışmanlık’ta mevcuttur. Türk ya da yabancı bakıcılardan istenileni tercih edilebilir ve görevleri de aile ile bakıcı arasında kolaylıkla belirlenebilir. Unutulmamalıdır ki bakıcıların ilgi ve sevgi dolu olması her şeyden önce gelir. Gardenya Danışmanlık ise bunu en kaliteli şekilde sağlar. Sizlere yalnızca en uygun bakıcıyı seçmek ve bebeklerinize en iyi bakımı sağlamak kalır. Bakıcılar ise en sağlıklı hizmeti sizlere ve bebeklerinize sunacaktır.