Yabancı bebek bakıcısı Türk vatandaşı olmayan, yabancı uyruklu bakıcılardır. Bazı aileler özel olarak yabancı bebek bakıcı tercih etmektedirler. Bunun için ise bazı sebepler vardır. Fakat bazı şartların da karşılanması gerekiyor. Örneğin Türk bebek bakıcı yerine yabancı bebek bakıcı tercih ettiğinizde, bakıcı muhtemelen yatılı olmak isteyecektir. Bu elbette ki tüm bakıcılar için geçerli bir koşul değildir. Farklı çalışma koşullarına da uygunluk sağlayacak pek çok yabancı bebek bakıcısı bulabilmeniz mümkündür. Bunun için iyi bir araştırma yapmanız ve farklı profiller üzerinden karar kılmanız gerekiyor.

 

Bebeğinizin güvenilir ellerde kalması ve iş ya da özel durumlarınızdan dolayı ayıramadığınız zamanınız boyunca bebeğinizi düşündüğünüzde içinizin rahat olmasını istiyorsanız, genel olarak bebek bakıcı seçiminde yabancı ya da Türk ayrımı yapmadan, ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Bu anlamda ön görüşme sürecinin oldukça önemli olduğunu söylemeliyiz. Bakıcıyı iyi tanımalı ve aceleye getirilmeden karar verilmelidir.

 

Neden Yabancı Bebek Bakıcı Tercih Edilir?

 

Yabancı bebek bakıcısı tercih edilmesinin nedenlerini genel olarak ele aldığımızda; hem ekonomik açıdan hem de çocuğun yabancı dil gelişimi açısından avantajları olduğunu gözlemliyoruz. Buna göre genel olarak aşağıdaki avantajların sağlandığını söyleyebiliriz;

 

  • Bakıcınız İngilizce konuşuyorsa, çocuğunuzun gelişim sürecinde yabancı dilde başarı gözlemlenir,
  • Uygun fiyatlı bir bebek bakıcı arayışı içerisindeyseniz, yabancı uyruklu bebek bakıcısı tercih etmek daha doğru olabilir,
  • Bazı yabancı uyruklu bebek bakıcıları aynı zamanda ev işleri konusunda da son derece beceriklidirler ve bu da ekstra olarak ev işlerinden de kurtulmanızı sağlar,
  • Farklı kültürler arası sosyal etkileşimin artması ile birlikte, okula başlayan çocuğun ilerleyen eğitim hayatında daha başarılı olduğu gözlemlenmektedir.

 

Bu gibi nedenler ailelerin neden bebeklerinin bakımı için yabancı bakıcı tercih ettiklerini açıklayabilir. Tüm bunlara ek olarak, daha önce yabancı bebek bakıcısı tercihi yapmış olan ailelerin memnuniyetleri de diğer ailelerin bu yönde taleplerinin artmasına neden olmuştur.

 

Yabancı Bebek Bakıcısı Nereden Bulunur?

 

Yabancı uyruklu bir bebek bakıcısı bulmak için deneyebileceğiniz farklı yöntemler vardır. Fakat bu yöntemler arasında en kolayı ve en güvenilir olanı aracı firmalara ulaşmak olduğunu söyleyebiliriz. Alanında güvenilir aracı bir firma olan Gardenya Danışmanlık sizlere yine bu alanda profesyonel yabancı bebek bakıcısı sağlayacaktır. Sizlere sunulan onlarca farklı profil seçenekleri arasında, kriterlerinizi karşılayacak olan bir yabancı bebek bakıcı mutlaka bulabileceksiniz.

 

Yabancı bebek bakıcıları genel olarak; Gürcü, Azeri, Türkmen olmaktadır. Dil seviyeleri, eğitimleri, beceri ve kişisel özellikleri gibi ayrıntıları inceleyip, en uygun olanı için bir ön görüşme gerçekleştirebilirsiniz.