Evde hasta bakıcı hizmeti, bakıma ihtiyaç duyan hastalar için sağlanan profesyonel bir hizmettir. Hasta bakıcı ev ortamında hastanın ihtiyaçlarını en iyi bir şekilde karşılamakla görevlidir.

 

Evde hasta bakıcısı seçimi yaparken pek çok kritere dikkat etmek gerekiyor. Öncelikli olarak tercih edeceğiniz personelin gerçekten güvenilir olması ve beklentilerinizi karşılayacak bir hizmet anlayışını benimsemiş olması gerekmektedir. Bu anlamda işini bilen, disiplinli personel seçimi yapmak adına doğru bir firmayı tercih etmek son derece önemlidir.

 

Evde Hasta Bakıcı Hangi İşleri Yapar?

 

Evde hasta bakıcı çok sık ya da hiç bir şekilde hareket edemeyecek durumdaki bir hastanın tüm temel ve özel ihtiyaçlarının giderilmesine dair tüm işleri yapar. Özellikle de yatalak, felçli durumlarda bulunan hasta bireyler için doğru bir bakım son derece önemlidir. Bakıcının hastaya karşı tutumu ile birlikte, hastanın ihtiyaçları karşısında hassas ve anlayışlı bir hizmeti benimsemesi gerekmektedir.

 

  • Hastamızın özel ve temel ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanması,
  • Hastamızın sağlık durumu ile ilgili doktor tarafından belirtilmiş ilaç, yürüyüş v.b gerekliliklerin şartlar dahilinde, doktorun belirlediği kriterler dahilinde düzenli olarak gerçekleştirilmesi,
  • Hastamızın yaşadığı alan, oda, ev içerisinin temiz ve hijyenik olmasının sağlanması,
  • Hastamızın duygusal durumunu da göz önünde bulunduran bir yaklaşımda bulunması,

 

gibi özellikler, aynı zamanda bir evde hasta bakıcı için gerçekleştirilmesi gereken işler olarak tanımlanır.

 

Profesyonel Hasta Bakıcı Hizmeti

 

Profesyonel evde hasta bakıcı olarak değerlendirebileceğimiz personeller, en başta bu işin eğitimini almış olmakla beraber, hastaya karşı hangi durumlarda ne gibi bir davranış sergilenmesi gerektiği konusunda da bilgilidirler.

 

Hastalığın türüne göre bakıcının uyması gereken şartlar, kurallar değişkenlik gösterebilir. Bu anlamda müşterilerimizin de, hastaları hakkında vermiş oldukları bilgileri göz önünde bulundururuz. Özellikle de alzheimer, felç ya da herhangi bir şekilde yatalak durumda olan hastalarımızın bakım sürecinin ne derece önem teşkil ettiğinin farkında olarak hizmet veriyoruz.

 

Hastalarımız için güvenilir bir hizmet verecek bakıcı personel arayışı içerisindeyseniz, Gardenya Danışmanlık tam anlamıyla bu beklentinizi karşılıyor. Çünkü bizler herşeyden önce hastamızın sağlığını ve müşterilerimizin memnuniyetini önemsiyoruz.