Yabancı yardımcı kadın, Türk vatandaşı olmayan; yabancı uyruklu bir yardımcı personel niteliğindedir. Genel olarak ev işleri ile birlikte, çocukların da bakımını gerçekleştirecek olan bir yardımcı arayışı içerisinde olan ailelerin tercih etmek için yöneldikleri yardımcı kadın profillerinden birisi de yabancı yardımcı kadın olmaktadır. Bunun nedenini ise hem fiyat bakımından hem de verimlilik bakımından ele alabiliriz.

Yabancı yardımcı kadınlar daha çok; Azeri, Gürcü, Türkmen, Özbek uyruklarından olmaktadır. Tercih edilecek olan yardımcı personel hakkında dikkat edilmesi gerekenlerin başında ise çalışma izni ve diğer yasal koşullar gelmektedir. Bu koşullar genel olarak sağlayıcı firma tarafından sağlandığından dolayı, yabancı yardımcı kadın tercihi yapan ev sahiplerinin bu konuda ayrıca bir uğraş göstermesi gerekmiyor. Fakat güvenilir bir firma tercih etmek önemli.

Neden Yabancı Yardımcı Kadın Tercih Edilmelidir?

Yabancı yardımcı kadın tercih etmek yönündeki beklenti ve sebepler kişisel olabilmektedir. Fakat bizler bu anlamda genel olarak neden tercih edilmesi gerektiğini kısaca maddeler halinde özetleyeceğiz.

  • Yabancı uyruklu yardımcı kadınlar, bakıcılık ve yardımcılık konusunda oldukça istekli ve beceriklidirler.

  • Fiyat konusunda oldukça esnektirler.

  • Sadece evinizin genel işleri konusunda değil, aynı zamanda çocuklarınızın bakımı için de güvenebilirsiniz.

  • Titiz ve temiz çalışırlar.

  • Ev içerisindeki; bulaşık, çamaşır, silme, temizleme, yemek yapma gibi standart sorumluluklar hakkında bilgi sahibidirler ve aksatmadan gerçekleştirirler.

Bu maddeler daha çok uzatılabilir. Konu ile ilgili olarak önemli bir notu ise bizzat yabancı yardımcı kadın tercihi yapmış olan müşterilerimizden duymanızı öneriyoruz. Pek çoğu tercihlerinden memnun kalmaktadır.

Profesyonel Yabancı Yardımcı Bayan

Profesyonel olarak işini yapabilecek bilgi, deneyim ve kabiliyete sahip bir yardımcı bayan, elinizi sıcak sudan, soğuk suya sokturmayacaktır. Ev içerisindeki her bir işi üstlenecek ve size yük bırakmayacaktır. Eşyalarınızın güvenliği, çocuklarınızın bakımı konusunda da endişeleriniz olmayacaktır.

Yabancı yardımcı kadın işine son derece bağlıdır. İşini kaybetmek istemezler. En az 5 yıl boyunca çalışmak, oturum izni almak için anlaşmalara uyum sağlarlar. Bu anlamda beklediğiniz verimliliği daha iyi sağlamaları ve daha uygun fiyata çalışmaları söz konusudur.

Gardenya Danışmanlık olarak yabancı yardımcı kadın konusunda 15 yıllık tecrübemizle hizmetinizdeyiz.