Yabancı hasta bakıcı hizmeti, yabancı uyruklu bakıcılar tarafından gerçekleştirilen bir bakım hizmetidir. Hastaların bakım süreci için tercih edebileceğiniz pek çok farklı statü ve özelliklerde bakıcı seçenekleri söz konusudur. Bu seçenekler arasında olan yabancı hasta bakıcı seçeneğinin de, bazı avantajları bulunmaktadır.

 

Yabancı hasta bakıcı personeller Gürcü, Azeri, Türkmen, Filipinli gibi daha çok Orta Doğu ve Asya’nın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye gelmiş olan yabancı uyruklu kişilerdir. Bu kişilerin çalışma izinlerinin olması ile birlikte, bazı durumlarda ise ikametlerinin de bulunması önemli bir gerekliliktir. Bu anlamda yabancı hasta bakıcısı tercihi yaparken bazı önemli kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor.

 

Neden Yabancı Hasta Bakıcı Tercih Edilmelidir?

 

Yabancı uyruklu hasta bakıcı tercih etmenin pek çok yönden faydası bulunuyor. Bu faydalar hem hastanın daha güvenli ellerde bakımının gerçekleştirilmesi hem de fiyat konusunki avantajlar gibi farklı avantajlar; hasta bakıcı tercihi yapmak aşamasında insanların yabancı uyruklu olan personellere yönelmesini sağlıyor.

 

Bir yabancı hasta bakıcı tercih etmek açısından, hastaya ve hastanın bakımı için bakıcı tercihi yapan aile için ön plana çıkan özellikleri aşağıdaki gibi sıralayabilmemiz mümkündür;

 

  • Yabancı uyruklu bakıcıların genel olarak daha verimli çalışmaları durumu söz konusudur.
  • Normalde ödenecek bakım ücreti tutarının daha düşük olması söz konusudur.
  • Yabancı hasta bakıcı özellikle de hastanın yaşam alanının temizliği, düzenli olması konusunda son derece titiz olur.
  • Yabancı uyruklu bakıcılar, bakıcılık hizmetleri konusunda genel olarak daha isteklidirler ve işlerini kaybetmek istemezler. Bu anlamda işlerine sıkı sıkıya bağlıdırlar.

 

Yabancı uyruklu bir hasta bakıcı için bu kriterleri daha da uzatabiliriz. Esasında size personeli sağlayacak olan firmanın güvenirliği ve sağladığı personeller hakkındaki “çalışma izni” gibi önemli ayrıntıları belirtmesi de önemlidir.

 

Yabancı Hasta Bakıcı Tercih Etmek

 

Hasta bakımı oldukça sabırlı ve titiz olmayı, bir o kadar da anlayışlı ve hassas olmayı gerektiren bir iştir. Bu anlamda bu işi yapabilecek kabiliyete sahip personellerin öncelikli amacının hastamızın temel ihtiyaçlarını karşılanmak, sağlıklı ve mutlu bir zaman geçirmesini sağlamak, olmalıdır. Bu anlamda güvenebileceğiniz, samimi ve işine sadık bir bakıcı personel seçmek durumundasınız. İşte bu noktada Gardenya Danışmanlık olarak 15 yıldır sizlere hizmet vermekteyiz.