Çocuk Bakıcı Hizmeti ile Çocuklarınız Emin Ellerde

Çocuk bakımı oldukça zordur ancak Gardenya Danışmanlık sayesinde tecrübeli bakıcılar çocuklarınıza en iyi şekilde bakım sağlayacaktır. Siz de gün içerisinde çalışan ya da çocuklarına bakım sağlanmasını isteyen ailelerden iseniz Gardenya Danışmanlık ile en iyi bakıcıyı bulmanız oldukça kolay.

Çocuk Bakıcısının Görevleri Nelerdir?

Çocuk bakıcısı pek çok farklı göreve sahiptir. Aile ile bakıcı arasında yapılacak olan anlaşmaya göre çocuk bakıcısının görevleri değişiklik gösterebilir. Bu anlaşmalar genellikle şu görevleri içerir:
• Çocuğun temizliği (dişlerini fırçalaması, duş alması, tuvalet vb.)
• Çocuğun beslenmesi
• Çocuğun oyun oynayarak keyifli vakit geçirmesi
• Çocuğun okula gitmesi
• Ödevlerin yapılması konusunda yardım edilmesi
• Çocuğun dışarı çıkarılması ve arkadaşları ile oynaması

Bu görevlerin dışında aile ile yapılacak olan anlaşmaya bağlı olarak evin temizliği, yemek hazırlanması, evin toplanması, çocuğun okuldan alınması ve benzeri pek çok konuda bakıcılar yardımcı olabilir. Bu şekilde de hem çocuğun bakımı hem de evdeki temel işlerin yapılması konusunda yardım alınabilir. Bunların tamamı aile ile bakıcı arasında sağlanacak olan anlaşmaya bağlıdır.

Çocuk bakıcısı, çocuğun psikolojisinden anlamalıdır ve yaptığı bir yanlış davranışta sinirli şekilde tepki vermemelidir. Bu gibi pek çok konuda dikkatli olacak, çocukları iyi anlayan bakıcılar çocuk bakımının en iyi şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Çocuklara özverili, sevgi ve saygı dolu şekilde yaklaşan bakıcılar daima çok daha iyi şekilde çocuk bakımı gerçekleştirir ve bu sayede de çocuğun gelişimi en sağlıklı şekilde devam eder. Bakıcı yalnızca çocuğun temel ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, ona bir arkadaş da olur ve her an aile yanında olmasa bile tehlikeden uzak olmasını sağlar.

Bakıcılar aile ile devamlı iletişim içinde olmalıdır ve çocuğu çok iyi tanımalıdır. Çocuğun sahip olduğu özellikle önemli durumlar, hastalıklar ya da sıkıntılar bilinmelidir. Bakıcıların tüm bunlardan haberdar olması için aile ile sıkı ve iyi bir ilişkisinin olması da oldukça önemlidir.

Gardenya Danışmanlık Bakıcıları

Gardenya Danışmanlık bakıcıları yatılı ya da yatılı olmayan şekilde hizmet sağlayan, Türk ya da yabancı bakıcılardır. Bu bakıcılar Gardenya Danışmanlık kalitesi ile gelen tecrübeli ve kendini yetiştirmiş bakıcılardır. Bu bakıcılar çocuk, bebek, hasta ve yaşlı bakımı üzerine bilgi ve tecrübeye sahiptir ve en kaliteli şekilde hizmet vermek için eğitim sahibidirler.
Gardenya Danışmanlık yalnızca çocuk bakımı için değil hasta, yaşlı ve bebek bakımı için de çeşitli bakıcı imkanlarına sahiptir. Yatılı olarak kalabilen, Türk ya da yabancı bakıcılar da Gardenya Danışmanlık bünyesine çalışmaktadır.