Yatılı çocuk bakıcı, çocuk bakıcılığını yatılı olarak yapan bir bakıcıdır. Bu da; çocuğunuza her an sahip çıkacak, kollayacak, onlarla zaman geçirecek ve her daim gözetimde bulunduracak bir bakıcının olması anlamına geliyor.

 

Yatılı çocuk bakıcısı tercih eden ailelerin ebeveynlerinin pek çok sebebi olabiliyor. Örneğin yoğun bir iş hayatı nedeniyle, bir gün hatta bir kaç gün bile eve gelememek gibi. Bu durumlarda yatılı bir çocuk bakıcısı tercihi yapmak doğru bir tercihtir. Çünkü çocuklar gece ve gündüz bakıcının gözetiminde olur. Yaşları henüz küçükse; tuvalet, beslenme gibi temel ihtiyaçlarının da düzenli olarak karşılanabilmesinde bakıcılık hizmetinin önemi büyüktür.

 

Yatılı Çocuk Bakıcısı Görev ve Sorumlulukları

 

Yatılık çocuk bakıcısı açısından görev ve sorumlulukları genel olarak ifade edersek, evinizdeki çocukların gün boyunca, gece ya da gündüz, bakımlarının yapılması ve ihtiyaçlarının giderilmesi olarak özetlenebilir.

 

Ancak esasında yatılık çocuk bakıcısı hizmeti, doğru bir bakıcı tercihi yapıldığında çocukların da yaşına bağlı olarak, çocukların da sevebileceği bir bakıcılarının olması anlamına gelir. Bu da bakıcı hizmetinin hem çocuklar açısından hem de ebeveynler açısından iyi bir tercih olması anlamına gelir.

 

Genel olarak aşağıdaki maddeleri, yatılı çocuk bakıcısı tercihi etmenin faydaları olarak sıralayabiliriz;

 

  • Sık sık evde olamayan aile büyükleri ve ebeveynler için çocukların gün boyunca güvende olduklarını bilir.
  • Yaşları küçükse temel ihtiyaçlarının karşılanıyor olduğunu bilir.
  • Gece, gündüz fark etmeden, tüm gün boyunca çocuğun güvenliği sağlanmış olur.
  • Yaşına göre eğitici ve öğretici oyunlar oynayabilir, etkinlikler düzenleyebilir.
  • Yabancı bir bakıcı ise, çocuklarınızın yabancı dil duyma ve pratiği önemli ölçüde gelişir.

 

Bu maddeleri daha da arttırabiliriz. Çocuğun yaşı ve sağladığı diğer kriterlere göre pek çok ek madde ile yatılı çocuk bakıcısı tercih etmenin ne kadar avantajlı olduğunu belirtebiliriz.

 

Yatılı Çocuk Bakıcı Nereden, Nasıl Bulunur?

 

Yatılı çocuk bakıcı bulma aşamasında dikkatli davranmak gerekiyor. Bu aşamada eğitimli bakıcılara öncelik tanımak gerekir. Deneyimli olması gibi şartları da aradığınız kriterlere ekleyebilirsiniz.

 

Yatılı çocuk bakıcı bulmanın en kolay ve güvenilir yolu, bakıcı hizmeti sağlayan Gardenya Danışmanlık ile iletişime geçmektir. Firma bünyemizde başvuru yapan bakıcı adayları için sağladığımız veritabanında onlarca farklı bakıcı profili bulunuyor. Online olarak bu profilleri inceleyebilir ve şartlarınızı karşılıyor olduğunu düşündüğünüz bakıcı ya da bakıcılar ile ön görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede aradığınız nitelikleri karşılayan bir bakıcıyı bulduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Yabancı Çocuk Bakıcısı