Bütün gün çocuklarınızla ilgilenecek vaktiniz olmadığında ya da sadece bir kaç günlüğüne yapacağınız seyahat nedeniyle çocuklarınıza zaman ayıramayacaksanız, benzer durumlarda en iyi çözüm evde çocuk bakıcısı hizmetinden faydalanmaktır.

 

Evde çocuk bakıcısı hizmeti, güvenilir ve eğitimli bir bakıcı tarafından gerçekleştirilen bakıcılık hizmetidir. Çocuklarınızın mutlu olduğundan emin olabileceğiniz güvenilir bir bakıcıya teslim ederken aynı zamanda onların güvenliğini sağlamış olursunuz ve kısmen öğretmen bir bakıcı ile anlaşma sağlayabilirseniz, özellikle de okul ya da okul öncesi çağında bilgi kazanmış, daha başarılı birer öğrenciler olarak, başarılı bir eğitim hayatına giriş yaparlar.

 

Çocuk Bakıcısının Görev ve Sorumlulukları Nedir?

 

Bir çocuk bakıcısı, ailenin belirlemiş olduğu saatlerde; çocuk ya da çocukların her türlü bakım, güvenlik ve ihtiyaçlarından sorumludur. Esasında annenin en iyi yardımcısı konumundadır. Çocuğun yaşına da bağlı olarak nasıl davranılması gerektiğini ve hangi koşullarda neler yapılması gerektiğini iyi bilmelidir.

 

Evde çocuk bakıcı hizmeti veren bakıcı kişiler, bu alanda eğitimli ve deneyimli kişiler olabileceği gibi, daha önce deneyimi olmamış kişiler de olabilir. Bu anlamda ailenin çocuğu için iyi bir bakıcı tercihi yapması gerekiyor. Bu nedenle de görüşme süreci önemlidir. Bakıcı adayını yakından tanımalı ve çocuğunuza gerçekten bakabileceği konusunda emin olmalısınız. Aileler için çoğu zaman çocuk bakıcısı bulma sürecinin en zorlu kısmını bu aşama oluşturmaktadır. Çünkü güvenebileceğiniz bir bakıcıyı seçebilmeniz hiç de kolay değildir.

 

Eğer sadece bir kaç günlük bakıcı arıyorsanız, bakıcı seçimi aşamasında çok fazla düşünmenize gerek olmayabilir. Fakat söz konusu bakıcılık ihtiyacınız uzun süreli ise daha dikkatli ve daha seçici olmanız gerekiyor.

 

Çocuk Bakıcısı Nereden Bulunur?

 

Farklı bilgi düzeylerine, eğitim seviyesine, yaş aralığına ve hatta farklı uyruklara sahip bakıcılar arasında karar verebilirsiniz. Türk bakıcılar ile iletişim kurmak daha kolaydır. Fakat çoğu zaman aileler, Türk bakıcıların talep ettiği yüksek fiyatlardan yakınmaktadırlar. Bu durumlarda alternatif bir seçenek olarak ise yabancı çocuk bakıcı tercih edebilirsiniz.

 

Yabancı çocuk bakıcı olarak sınıflandırdığımız bakıcılar genel olarak Türkmen, Gürcü, Azeri, Filipinli ve farklı Asya ülkelerinden olmaktadır.

 

Bir çocuk bakıcısı bulmanın en kolay, hızlı ve güvenilir yolu ise aracı firmaları tercih etmektedir. Bu anlamda Gardenya Danışmanlık güvenilir bir aracı firma olarak, beklentilerinizi karşılayacak bir bakıcı personel bulabilmenizde en büyük yardımcınız olur. Online olarak bakıcı adaylar arasında tercihlerinizi belirleyebilir ve ilk görüşmenizi bu yolla gerçekleştirebilirsiniz.

Yatılı Çocuk Bakıcısı