Gardenya Danışmanlık Kalitesiyle Hasta Bakıcı Hizmeti

Gardenya Danışmanlık, her konuda yardımcı olabilecek en özverili hasta bakıcılarına sahiptir ve hasta bakıcı görevi ile gelen bakıcıların aile ile anlaşması durumunda pek çok görevi de yerine getirmesi mümkündür. Bu işte önemli olan sevgi, saygı ve ilgidir. Tecrübeli ve ilgili olan bakıcılar ise Gardenya Danışmanlık kalitesi ile sizlere ulaştırılır.

Hasta Bakıcısının Görevleri Nelerdir?

Hasta bakıcıları pek çok farklı görev alabilir ancak önemli olan aile ile bakıcının bu konularda anlaşmasıdır. Hasta bakıcısının temel görevleri ise şu şekilde sıralanabilir:
• Hasta kişinin temizliği, bakımı
• Hasta kişinin beslenmesi
• Hasta kişinin sağlığının korunması
• Hasta kişinin gün içinde çeşitli aktivitelere katılımının sağlanması
• Hasta kişinin ilaçlarının alınmasının sağlanması
Bu görevlere ek olarak ev temizliği, yemek yapma, hastanın gezdirilmesi gibi pek çok konuda da bakıcılar destek sağlayabilir ancak bunların yapılması aile ile bakıcı arasındaki anlaşmaya bağlı olarak değişebilmektedir. Yatılı olarak kalan hasta bakıcıları genellikle çok daha fazla tercih edilir. Bu sayede hastanın durumuna dair anlık olarak her gelişme bakıcı tarafından da takip edilebilir.

Hasta bakımı sırasında en önemli olan şey, bakıcının hasta kişinin durumuna dair eksiksiz bilgiye sahip olmasıdır. Bu şekilde hastanın durumu da kolaylıkla takip edilebilir hale gelir. Hasta kişinin özel durumları, beslenme programı ve benzeri her şeyi bakıcının kontrolünde olmalıdır ve düzenli olarak bunların uygulanması şarttır.

Hasta bakıcıları ayrıca düzenli olarak aile ve doktorla iletişim halinde olmalıdır. Bu şekilde hastanın da durumu, sağlığı ve günlük hali ile ilgili detaylı bilgi almak oldukça kolay olacaktır. Bakıcının özverili ve ilgili olması bu gibi durumlarda her şeyden önemlidir. İlgi ve özveri ile işini yapan hasta bakıcıları hastaların hem mutlu hem de sağlıklı olmasına katkıda bulunur. Sinirli, sert ve kaba bakıcılar yalnızca hastanın moralini bozmakla kalmaz ayrıca hastanın sağlık durumunun da olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. Bu sebeple de hasta bakıcılarının güler yüzlü ve ilgili olması öncelikli bir özelliktir.

Hasta Bakıcı Hizmeti Sunarken

Hasta bakıcı hizmeti sunarken Gardenya Danışmanlık olarak en çok önem verdiğimiz ve dikkat ettiğimiz şey bakıcılarımızın kaliteli şekilde hizmet vermesi ve aileleri de hastayı da memnun edebilmesidir. İşini ilgi ile yapan bakıcılar en iyi şekilde hizmet sağlar ve bu da bakıcılardan beklenen en önemli görevdir.