Yaşlı Bakıcısı

Yaşlı Bakıcı Hizmeti ile Büyüklerimiz Çok Mutlu

Yaşlı bakıcı hizmeti, her yaştan ve her durumda olan yaşlının bakılması hizmetidir ve Gardenya Danışmanlık ile bu hizmet en kaliteli şekilde sağlanır. Yaşlı bakım hizmeti pek çok farklı görevi içerir. Aile ile bakıcı arasındaki anlaşmaya göre yaşlı bakım hizmeti pek çok görevin yapılması anlamına gelir. Gardenya Danışmanlık en tecrübeli, ilgili ve iyi bakıcıların size ulaşması için en kaliteli hizmeti sunar.
Yaşlı Bakıcısının Görevleri Nelerdir?
Yaşlı bakıcıları genel anlamda yaşlıların temel ihtiyaçlarının giderilmesinde rol alır. Bu görevlere ek olarak yapılan farklı görevler de vardır ancak her yaşlı bakıcısı bu görevleri yapmak zorunda değildir, ailenin özel isteği ve bakıcının da rızası ile ek olan farklı görevler yaşlı bakıcısının görevi olarak adlandırılabilir.

Peki yaşlı bakıcısının temel görevleri nelerdir?

• Bakımı yapılan kişinin temizliği
• Bakımı yapılan kişinin beslenmesi
• Kişinin günlük işlerine yardım edilmesi
• Kişinin sağlığının korunması
Bunlara ek olarak eğer yaşlı kişinin düzenli olarak aldığı ilaçlar varsa, çeşitli doktor kontrolleri varsa bunların hatırlatılması ve gerekirse kontrollere götürülmesi de bakıcının görevlerindendir. Yaşlı kişinin gezdirilmesi, ihtiyaçlarının giderilmesi, alışverişinin görülmesi gibi ek görevler de yaşlı bakıcısının önemli işlerindendir. Evinin temel ihtiyaçlarının giderilmesi, işlerinin görülmesi de yaşlıların bakımında genellikle istenen görevlerdir. Yaşlı olan kişinin ciddi bir hastalığı varsa bu konuda bilgi sahibi olarak bakımı sırasında buna da dikkat etmesi önem arz eder.

Bakım sırasında yapılacak olan her şeyin önceden aile ile görüşülmüş olması oldukça önemlidir, yaşlı kişilere ilgi ve sevgi ile yaklaşacak bakıcıların bu tür işleri yapması oldukça önemlidir. Gardenya Danışmanlık en iyi şekilde özverili görev gerçekleştirebilecek bakıcıları yatılı olan ya da olmayan şekilde görevlendirmektedir. Bu bakıcılar yaşlıların durumunu iyi anlayabilen, onların psikolojilerini bilen ve onlara daima iyi davranan kişilerdir. Gardenya Danışmanlık bakıcılarının tamamının işini özveri ile yapması ve ilgili olması konusunda oldukça dikkatlidir.

Yaşlı bakımı konusunda tecrübe sahibi olan bakıcılar her zaman için daha iyidir. İlaç, hastalık ve benzeri durumu olan yaşlılar için bakıcılar ek olarak bilgilendirilmelidir ve bu durumda yapılması gereken özel uygulamalar da öğretilmelidir. Bakıcılar bu şekilde yatılı olarak bulunduğunda yaşlı kimsenin durumuna tamamıyla hakim olacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ataşehir Merkez Ofis

Atatürk Mahallesi Atatürk Bulvarı
Gardenya 7/1 K:2 D:18
Ataşehir/İstanbul

Cep: 0532 430 04 32
Tel  : 0216 455 76 05
[email protected]

Levent Etiler Şubesi

Nispetiye Caddesi Başlık Sokak
Hızır Apartmanı No:2 Kat:1 Daire:7
1.Levent / İstanbul
(Beşiktaş Belediyesi giriş kapısı karşısı)
Cep: 0532 430 04 32
Tel  : 0212 272 89 87
[email protected]