Yatılı yaşlı bakıcı hizmeti, yaşlı bakıcı ve evde yaşlı bakıcı hizmetlerine kıyasla, yaşlı bakıcı personelinin kalıcı olarak yaşlı bireyin evinde kalması ile sunulan bir hizmet türüdür. Bu hizmetin en önemli avantajı ise yaşlımızın her an, her koşulda ulaşabileceği bir yardımcısı, güvenilir birisi, sağ kolunun olmasıdır. Bu da hem sağlık açısından hem de kendisini daha iyi hissetmesi için önemli bir gereksinim olmaktadır.

Yatılı olarak gerçekleştirilen bu hizmette, yaşlı bakıcı sürekli olarak doğrudan ya da dolaylı olarak yaşlı bireyi farklı teknikler ile kontrol eder. Uğraşlarını, ihtiyaçlarını ve sağlık durumunu gözeterek, durum ile ilgili olarak hem aileye hem de gerektiğinde aile doktoruyla etkileşim kurar ve bilgi paylaşımında bulunarak, yaşlı birey için daha iyi bakım koşullarının sağlanmasını amaçlar.

Yatılı yaşlı bakıcı evde her an yaşlı birey ile birlikte olması sebebiyle hastalıklarındaki ve soysal yaşamındaki gelişmeleri her an gözlemleme imkanına sahiptir. Bu nedenle yaşlı bakıcısı olarak olabilecek en iyi ve yaşlı birey için en faydalı bakım türüdür. Aile için bir sakıncası olmadığı müddetçe tavsiye edilen yöntemde yatılı yaşlı bakıcılık hizmetidir.

Bir yaşlı bakıcının sağlaması gereken temel bakıcılık hizmetlerini de gerçekleştiren yatılı yaşlı bakıcı personeli, bu doğrultuda gün içerisinde yaşlı bireyin ihtiyaç duyduğu temizlik, beslenme, ilaç alımı gibi temel ihtiyaçları gerçekleştirmesini sağlar.

Yatılı yaşlı bakıcı hizmeti pek çok açıdan avantajlıdır. Yaşlı bireyin her an iletişim kurabileceği personelimiz samimi ve beklentileri karşılayan bir hizmet anlayışına sahiptir. Nitekim yaşlımızın ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurur. Eğitimli bir personel olması, hangi durumlarda, ne tür bir iletişim tekniği ve üslup ile yaklaşması gerektiği konusunda daha bilinçli olmasını sağlamaktadır.

Yatılı olacak olan bakıcı personelin bir diğer önemli avantajı ise gün boyunca yaşlı birey ile ilgilenecek olmasıdır. Nitekim bir aile büyüğünün aile içerisinde ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Aile bireyleri iş durumları ya da bazı özel durumlardan dolayı, gün boyunca aile büyüğü ile ilgilenmek için zaman bulamıyorlar ya da uygun bir psikolojiye sahip olamıyorlar. Bu anlamda yatılı yaşlı bakıcı hizmeti en iyi çözüm olarak değerlendirilebilir.

Hizmet amacımız öncelikli olarak bizleri tercih eden müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır. Bakıcı hizmeti sağladığımız yaşlılarımızın ise mutlu ve sağlıklı olmaları için ihtiyaç duyulan tecrübe ve titizlik anlayışına sahibiz. Bu anlamda güvenebileceğiniz bir bakıcı personel için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Gardenya Danışmanlık olarak yatılı yaşlı bakıcı hizmeti veren güvenilir ve deneyimli yaşlı bakıcılarımız ile hizmetinizdeyiz.