Yaşlı bireylerin kimi zaman kendi başlarına genel ya da özel ihtiyaçlarını karşılaması son derece zor olmaktadır. Fiziksel olarak artık eskisi kadar güçlü olmayan bedenleri pek çok şeyi yapmak konusunda zorluk çekmelerine neden olur. Psikolojik olarak da oldukça hassas oldukları bu zamanlarda onların daha mutlu, huzurlu hissedebilmeleri için ilgi, şefkat ve anlayış son derece önemli kavramlardır. Bu anlamda yaşlı bakıcı hizmeti özellikle de aile içerisinde bakıma muhtaç aile büyüklerinizin günlük ya da daha uzun vadeli olarak; özel, genel ihtiyaçlarının en iyi bir şekilde karşılanması için en iyi hizmet seçeneklerinden birisidir.

Yaşlı bakıcı hizmetini alanında eğitimli kişiler gerçekleştirmektedir. Genel olarak yaşlının temel, özel ve genel ihtiyaçlarının en doğru bir şekilde gerçekleştirilmesinin yanı sıra, yaşlı ile yakından iletişim kurmak ve psikolojik olarak da daha iyi hissetmelerini sağlayan hizmetlerin temel amacı yaşlı bireyin bu dönemde daha mutlu ve huzurlu bir zaman geçirmesini sağlamaktır.

Yaşlı bireylerin genel olarak ihtiyaç duyduğu bakım taleplerini de göz önünde bulundurduğumuzda; bireyin düzenli olarak beslenme ihtiyacının karşılanması, yaşam alanının temiz olması ve sağlık sorunları varsa, bu sorunları için “zorunlu” nitelikteki ilaçların, doktorların ya da uzman sağlık personeli kişilerin belirlemiş olduğu kriterlerde, belirlemiş oldukları zaman aralıklarında içilmesi, bakım hizmetinin önemli bir ayrıntılarıdır.

Yaşlı bakıcı personel için değinilmesi gereken en önemli konulardan birisi de “samimiyet” olmaktadır. Çünkü yaşlı bireyler için samimiyet, onları anlayan, dinleyen bir insanın olması son derece önemlidir. Bu anlamda personelin samimi olması, yaşlı bireyin düşüncelerini önemsemesi, ihtiyaçlarını en iyi bir şekilde karşılaması gerekiyor. Bu sayede yaşlı bakıcı hizmeti başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Bir yaşlı bakıcısı hangi durumlarda, ne tür bir adım atılması gerektiğini bilir. Nitekim sadece yaşlı birey bakımı hakkında ileri düzey bilgilere sahip olmakla kalmaz, bulunduğu çevredeki kişiler ve ailenin de psikolojik durumu, yaklaşımı konusunda da bilgi sahibidirler. Bu anlamda atılması gereken adımları bilir.

Aile büyüklerinizin sizin için ne kadar değerli ve önemli bireyler olduğunun farkındayız. İşte bizler de tam olarak bu farkındalık ile hizmet veririz. Onları anlayan, dinleyen ve onları daha mutlu edecek bir profesyonel yaşlı bakıcı hizmeti sunarız. İş hayatınız yüzünden ya da bazı koşullar yüzünden onlara çok fazla ayıracak zamanınız yoksa, tüm gününüzü ayıramıyorsanız, yaşlı bakıcı hizmeti sizin için en iyi çözümdür.

Gardenya Danışmanlık olarak yaşlı bakıcı hizmetiyle ilgili üreteceğimiz çözümler ile yaşlılarımızın ve sizin mutluğunuza ve huzurunuza katkı sağlıyoruz…